Ve dnech 31.7. – 10.8.2021 proběhlo soustředění oddílu ve školícím středisku ERUDITO v Lukách nad Jihlavou. Měly jsme se jako na zámku. Ubytování, stravování, tělocvična, krásná příroda.

Soustředění bylo zaměřeno na rozvoj fyzických sil pod vedením trenéra Míry Maliny. Řádně jsme si protáhly celé tělo. Speciální protahovací a posilovací cviky nám prospěly. Srandy jsme si užívaly při běhu na vrchol místní sjezdovky.

O baletní přípravu se starala Katka Rezková Kopáčová. O rozvoj pohybových schopností se starala paní Jana Kopáčová. Všechno co jsme dělaly bylo namáhavé a bolestivé. O choreografii sestav se staraly obě trenérky. Hlavní důraz byl kladen na úpravu sestav, zdokonalování prvků obtížnosti a manipulaci s náčiním. Musely jsme náčiním házet asi 1000x aby to bylo perfektní a bez chybičky.

Kromě toho jsme i relaxovaly. Masáže nám pomáhaly při odstraňování „bolístek“. Sranda byla i v bazénu na koupališti. V okolí zříceniny hradu Rokštejn nám naši rodiče připravili perfektní stezku odvahy. Ale všichni jsme to zvládli. Super odreagování pro nás byla „Pevnost Boyard“. Užili jsme si ji. Byla to vědomostní a sportovní hra.

Soustředění bylo velmi náročné. Trénovalo se dopoledne, odpoledne a ve večerních hodinách. Naše denní motto znělo “Soustředění v Lukách už nikdy více“. Paní trenérky se s námi rozloučily slovy: „ Za rok se uvidíme opět a ještě to vylepšíme“.

Soustředění se uskutečnilo za finanční podpory Fondu Vysočiny. Děkujeme