Bude normální? Bude bez diváků? Nebude vůbec? To byly otázky, která provázely mistrovství ČR juniorek a seniorek, pořádané v Českých Budějovicích. Nakonec se uspořádání i v době koronavirové podařilo, ale byl to nejpodivnější šampionát za dlouhou dobu. Celé klání bylo rozděleno do dvou dnů - v sobotu první dvě sestavy juniorek a čtyřboj seniorek, v neděli druhé dvě sestavy juniorek a finále jednotivých náčiní u seniorek. Na většině závodnic bylo vidět, že sestavy nejsou úplně zažité a vyzávoděné, pro naše děvčata to byly čtvrté závody v tomto roce.

Juniorky

V kategorii juniorek chyběly ve startovním poli reprezentantky připravující se na ME v Kyjevě, tedy v našem případě Anitka Lencová a Terka Staňková, které vystoupily poze exhibičně. Zastupovala nás tedy pouze Tereza Suchá, pro kterou to byla premiéra v juniorské kategorii. Jejím přáním bylo umístit se v první desítce. První dvě sestavy s obručí a míčem byly viditelně nervózní, v každé se objevila jedna větší chyba, po prvním dni tak končila na průběžném 9. místě. V neděli začala sestavou s kuželi a jako by ji někdo vyměnil. Sebejistá technická sestava a skvělé body. V poslední dynamické sestavě se stuhou roztleskala halu a přes jednu drobnou chybku už bylo jasné, že si svůj cíl splní. Celkově obsadila výborné osmé místo a domů veze i jednu stříbrnou medaili za kužele.

Titul získala za vyrovnané výkony Adéla Podlahová, na druhém místě se umístila po nádherné sestavě se stuhou Nikola Nováková a bronz dostala na krk po chybě v obruči Kristina Charvátová.

 

Seniorky 

Do seniorek už tento rok přešla k Nele Pochylé i Bára Kafková a rozhodně se neztratila. Ve čtyřboji obsadila skvělé páté místo a postoupila do dvou nedělních finále (míč a kužele). Nela Pochylá skončila osmá a v neděli jsme ji mohli vidět ve finále se stuhou. Obě ve finále podaly výborné výkony, Bára vybojovala v obou náčiních bronz, Nela skončila těsně pod stupni na čtvrtém místě. 

Celý čtyřboj byl na prvních příčkách soubojem různých přístupů. Technicky dokonalé, ale občas až sterilní sestavy Aliny Chamziny versus živočišná dravost a výraz Denisy Štěpánkové a elegance a lehkost, kterou se vyznačuje Gaia Garoffolo. O výsledku nakonec rozhodla nepodařená sestava se stuhou Aliny Chamziny, která již bodovou ztrátu nedokázala dohnat. Titul tak získala Gaia Garoffolo, stříbro Denisa Štěpánková a bronz Alina Chamzina.

 

Gratulujeme všem závodnicím, děkujeme pořadatelům za zvládnutí šampionátu i v této složité době a snad se sejdeme na mistrovstvích ostatních kategorií.