Karlovy Vary, Hala míčových sportů, neděle 8. prosince 2019. K tomuto místu a datu směřovala několikaměsíční dřina zhruba 230 moderních gymnastek z celé republiky a jejich trenérek. 

Naděje starší - Dita Pejchová, Ester Opatrná, Tereza Suchá, Tereza Škrdlová

Trochu matematiky na úvod. Naděje starší měly relativně jednoduchý úkol - zajít dvě slušná provedení a hlavně nerozstřelit první. Hlavní soupeřky byly z předchozích závodů jasné - Chodov, Máj, Hostivař, Prague, ty všechny by dokázaly při hodně povedeném provedení dosáhnout na cca 12 bodů. Jednalo se o republiku, takže bylo jasné, že do pořadí promluví i Tart, zejména pokud se mu konečně podaří zajít sestavu bez chyb. A tady vstupuje do předzávodních počtů obtížností našlapaná, rozhodčími nestíhatelná sestava našich děvčat z autorské dílny dua Kopáčová + Rezková. Když se povede, je to za 15. S drobnými chybami se budou pohybovat kolem 12. Takže hlavně nezazdít šance prvním provedením a postoupit do finále.

První provedení - Chodov vypadává z postupující šestky po smolných chybách v úvodu líbivé sestavy, povedená sestava Traska, Budějovice s chybami, ale pěkné. Hostivař a Prague hezké sestavy s malými chybami. Tart jde poprvé v sezoně bez chyby a ujímá se vedení. Naše čtveřice nastupuje jako poslední. Jsou to už ostřílené závodnice, každá už nějaký ten republikový titul má, ale nervozita je tu pořád. Sestava je viditelně na jistotu, s drobnými chybkami, ale cíl je splněn. 11,8 bodu a druhé místo o pár desetinek, skvělá výchozí pozice pro finále.

Finále - Vyškov opět pěkné provedení, stejně tak Prague. Hostivař si lehce pohoršila, Budějovice zašly pěknou sestavu, ale rozhodčí byly jiného názoru. Tart druhé provedení nezvládá, ale náskok z prvního stále stačí na průběžné vedení. Poslední sestava závodu. Naše děvčata jsou už při nástupu na koberec viditelně v pohodě, vědí, že stačí pro ně průměrný výkon. V sestavě se pár chybiček objeví, ale provedení dokončují s klidem a obecenstvo už ví. Výsledná známka 12,5 jen podtrhuje výkon odpovídající mistryním republiky.

Celkově tedy: 1. Vysočina, 2. Tart, 3. Trasko

SKMG Vysočina naděje starší

Seniorky - Anita Lencová, Bára Kafková, Denisa Hejduková, Nela Pochylá, Tereza Staňková

Závod seniorek byl po odhlášení Tartu ve znamení přetahované našich gymnastek a týmu SKP. Střetla se tu dvě naprosto vyrovnaná družstva a při vší úctě k závodnicím Hostivaře, souboj o titul byl jinde.

Sestava s míči - slušná provedení od obou týmů, chyby na straně našich závodnic znamenaly vedení SKP po první části.

Kužele a obruče - strhující sestava našich děvčat, drobné chyby u SKP, bodový náskok z první části ale stačil SKP na celkové vítězství, naše gymnastky získávají alespoň malé zlato.

Konečné výsledky: 1. SKP, 2. Vysočina, 3. Hostivař

SKMG Vysočina seniorky

 

Děkujeme všem gymnastkám za úžasné zážitky v průběhu celé sezony a trenérkám za čas, který věnují přípravě.

Obzvlášť na tomto místě chceme poděkovat Denise Hejdukové, která se i přes zdravotní problémy vrátila na tuto poslední sezonu a se závodní kariérou se rozloučila ve velkém stylu.