Poslední víkend v září proběhlo v Brně poslední letošní mistrovství republiky jednotlivkyň. Sezonu zakončily svým zápolením juniorky a seniorky. Závod byl naštěstí rozdělen do dvou dnů, kdy v sobotu proběhly první dvě sestavy juniorek a víceboj seniorek a v neděli následovaly druhé dvě sestavy juniorek a finále seniorek v jednotlivých náčiních.

Juniorky

Do závodu juniorek nastoupilo naše trio závodnic - Bára Kafková, Tereza Staňková a ve své premiéře mezi juniorkami Anita Lencová.

První den byly na pořadu míče a švihadla. V těchto sestavách se nejlépe dařilo Anitce, která po skvělé sestavě se švihadlem a krásném míči měla jistotu, že bez malé medaile neodjede. Terka s Bárou zašly pěkné sestavy s drobnými chybkami, ale držely se v popředí průběžného pořadí.

Druhý den čekala gymnastky ta těžší část - kužele a stuhy. V prvním sledu zašla nádherné kužele Terka Staňková, velmi pěkně se sestava povedla i Báře, Anitka lehce ztratila ve stuze. Před posledním sledem vše nasvědčovalo tomu, že další titul získá favoritka, pražská závodnice Žeňa Sehedi. Kužele ale ukázaly svou zrádnost, svoji sestavu jak se říká "rozstřelila" a nabídla šanci soupeřkám. Terka tentokrát nezaváhala ani v poslední sestavě a předvedla krásnou stuhu. Čtyřmi vyrovnanými sestavami si tak zajistila titul. Anitka také využila nabídnutou příležitost a slušnou sestavou s kuželi se posunula na druhé místo.

Celkové pořadí juniorek: 1. Tereza Staňková, 2. Anita Lencová, 3. Jevgenia Sehedi, 4. Bára Kafková.

Za jednotlivé sestavy si odvážejí: Terka zlato za kužele a bronz za stuhu, Anitka zlato za švihadlo a stříbro za míč, Bára stříbro za kužele.

 

Seniorky

První mistrovství v nejvyšší kategorii čekalo Nelu Pochylou. První den přinesl očekávaný průběh - s velkým náskokem čtyřbojem prošla Alina Chamzina, následovaná novou tváří české moderní gymnastiky, Gaiou Garoffolo a reprezentační kolegyní Sabinou Zálešákovou. Nela Pochylá obsadila po dobrých sestavách celkové šesté místo a postoupila do nedělních finále se stuhou a míčem. Druhá dvě finále ji vždy unikla o jediné místo.

Nedělní finále přineslo díky velmi rychlému sledu sestav velmi náročný program pro gymnastky účastnící se všech čtyř finále. Nejvíce se únava a stres projevily na Alině, která předvedla neobvykle velký počet chyb a po dlouhé době nezískala kompletní sadu medailí. Naopak se dařilo Gaie Garoffolo, jejíž sestavy potěšily diváky i rozhodčí a znamenaly dvě zlata a jedno stříbro. Nela ve svých sestavách ukázala velmi dobré výkony a v obou finále dosáhla na bronzovou medaili.