Tento rok byla republika nadějí starších netypická rozdělením dle ročníků. Halu Sokola Královské Vinohrady tak naděje obsadily na celý víkend. V sobotu probíhal trojboj ročníku 2008, v neděli pak čtyřboj gymnastek narozených v roce 2007.

V sobotním závodu nás reprezentovala Terka Škrdlová. Předvedla nádherné sestavy s kuželi a švihadlem a slušnou sestavu s míčem. Bodové hodnocení sestav s míčem neodpovídalo tak úplně tomu, co se dělo na koberci, ale to je moderní gymnastika v českém podání. Soupeřky byly v této sestavě lepší, to nepopíráme, ale o čtyři body? Ztrátu z míče nesmazaly ani dva tituly ze zbylých sestav a celkový součet stačil na výborné celkové třetí místo.

Tereza Škrdlová a věrné fanynky

 

Do nědělního zápolení nastoupily Lotka Bulantová, Terka Suchá a Esťa Opatrná. Nejlépe se vedlo Ester, která zašla čtyři vyrovnané sestavy a získala celkové druhé místo, zlato za stuhu a dvě stříbra za švihadlo a míč. Terce Suché nevyšly první dvě sestavy se švihadlem a míčem, drobné chybky ji odsunuly průběžně někam k desátému místu. Na sestavu s kuželi nastupovala s půjčeným náčiním (vlastní si pár dní před závody přerazila) a přineslo jí štěstí. Sestavu zašla nejlépe z celé sezony a následná netradičně dynamická sestava se stuhou byla i přes jedno zamotání krásnou tečkou. Výsledné známky daly celkové páté místo a zlato za kužele. Lotka Bulantová předvedla pěknou sestavu se švihadlem a krásnou sestavu se stuhou, chyby v kuželích a míči ji ale srazily na celkové desáté místo. Ani ona ale neodjela bez medaile, za stuhu získala bronz.

Ester Opatrná, Lotka Bulantová, Tereza Suchá

 

Gratulujeme!