První závod roku 2019 nás zavedl do Vídně, města valčíku, řízků a brutálně dlouhého dvoudenního závodu. Hodně přes 300 závodnic ze čtyř kontinentů se utkalo v 19 kategoriích, většinou naplněných 25-35 děvčaty.

V sobotu nastoupily naše starší gymnastky.

Nela Pochylá ve svém prvním závodu mezi seniorkami level A zašla pěknou obruč, ale nepovedené kužele ji odsunuly na celkové 14. místo.

Juniorky level A byly pro hojnou účast rozděleny do dvou kategorií. Ve starších lépe zabodovala Bára Kafková, která po sestavách s míčem a kužely obsadila celkové 10. místo. Tereza Staňková předvedla pěkný míč, ale kužele ji zradily a bylo z toho celkově 14. místo. V ročníku 2006 nastoupila Anita Lencová, která po dvou vyrovnaných sestavách s míčem a stuhou obsadila v obou náčiních 3. místo a celkově postoupila z pátého místa do nedělního finále s kuželi. 

V neděli se předvedly naše mladší závodnice.

Dita Pejchová předvedla jako obvykle pěknou sestavu bez náčiní, ale neposlušná obruč znamenala sešup ze šestého místa na celkové 13. místo.

V kategoriích odpovídajících starším nadějím doplatila naše děvčata na výběr náčiní v tomto cyklu. Zatímco soupeřky nabíraly náskok vysokými známkami za obruč, holky se trápily s nízko bodovanými švihadly. V 2008B nepomohlo Tereze Škrdlové ani druhé místo ve švihadle a slušná sestava s míčem ji ve výsledku přinesla celkové 10. místo. V kategorii 2007B lépe dopadla Lotka Bulantová - po dvou vyrovnaných sestavách skončila na celkovém 9. místě. Terezka Suchá zašla slušné švihadlo, ale druhou sestavu rozstřelila a byly to, hádáte správně, kužele. Šesté místo ze švihadla bylo fuč a výsledkem je 19. místo celkově.

Závod vyvrcholil v pozdních večerních, dalo by se už říct nočních hodinách, finálovými sestavami kategorií levelu A. Anitka předvedla pěkné kužele, ale náskok nejbližší soupeřky pouze dotáhla a díky nižším dílčím známkám zůstala na celkovém krásném pátém místě.

Vyhlášení výsledků začínající o půl jedenácté pak ukončilo víkendový maraton a první závodní prověrku v nových kategoriích.