Jako první absolvovaly tento rok svůj boj o mistrovský titul juniorky v hale Sokola Královské Vinohrady. Startovní pole čítalo 36 závodnic a věru bylo na co koukat.

Z našich děvčat v prvním sledu nastoupila ve své premiéře mezi juniorkami Terka Staňková. Předvedla čtyři vyrovnané sestavy a celkový součet stačil na pěkné 11. místo.

V druhém sledu již nastoupily zkušenější Bára Kafková a Nela Pochylá. Bára zašla také čtyři pěkné sestavy a umístila se na výborném pátém místě a získala malý bronz za sestavu se stuhou. Nela zahájila závod chybou v obruči, kde ztratila na vedoucí závodnice zhruba tři body a tím i naději na titul. Následovaly dvě krásné sestavy s míčem a kužely, kterými se dotáhla na dvojici Kafková - Gumenyuk, přetahující se o třetí místo. Propočty před závěrečnou stuhou byly jasné, na bronz je potřeba získat 9,5. Nela se rozhodla nás napínat, při sestavě si udělala na stuze uzel, ale rozvázání ji zase moc nezdrželo a začalo napjaté vyčkávání na známku. Výsledná známka 9,9 znamenala celkovou bronzovou medaili a dílčí stříbro s kužely a bronz s míčem.

Mistryní ČR pro rok 2018 se zaslouženě stala Veronika Wünschová, která tentokrát nechybovala ani v jedné sestavě. Na druhém místě skončila po chybě v kuželích Natálie Šebková.

Gratulujeme!

Medailistky MČR 2018