Velikonoční víkend patřil již tradičně Ajur Cupu v Hradci Králové. Závody to byly jako vždy dlouhé (téměř 400 sestav) a pro náš klub jako zatím vždy velmi úspěšné.

Jako první se v kategorii nadějí nejmladších představila Viktorka Klímková a svými sestavami bez náčiní a se švihadlem vybojovala první zlatou medaili dne.

V nadějích mladších nastoupily dvě závodnice, Terka Škrdlová a Dita Pejchová. Obě za své sestavy získaly celkem shodný počet bodů a tak jen vyšší dílčí známka rozhodla o pořadí. První místo tak obsadila Terka následovaná na druhém místě Ditkou.

Jako obvykle jsme měli nejpočetnější zastoupení v kategorii nadějí starších. Gymnastky ročníku 2007 tentokrát poprvé v životě nastoupily k závodnímu provedení sestav se stuhou, které trénovaly zhruba týden. Očekávali jsme proto spoustu pádů a zamotaných stuh, ale děvčata překvapila. Sestavy samozřejmě nebyly bez chyb, pár pádů k vidění bylo, ale holky se se stuhou popraly statečně a předvedly vyrovnané výkony. Rozhodujícím náčiním tak byly kužele, které se nejlépe podařily Esterce. V celkových výsledcích děvčata obsadila kompletní stupně vítězů v pořadí: 1. Ester Opatrná, 2. Terezka Suchá, 3. Anitka Lencová a doplnila je na pěkném 6. místě Lotka Bulantová.

Juniorky tentokrát měly před sebou kompletní čtyřboj. Lépe se povedl Báře Kafkové, která obsadila celkové druhé místo a získala dvě malá zlata za jednotlivá náčiní. Terka Staňková tentokrát vybojovala po chybách 11. místo.

V kadetkách mladších obsadila Natálka Klímková pěkné 10. místo.

V kategorii dorostenek jsme získali zásluhou Denisy Hejdukové další místo na podiu, když celkově vybojovala třetí místo.

Po vyhodnocení klubové soutěže o putovní pohár si navíc děvčata odváží již podruhé hlavní cenu dne.

Gratulujeme.

Ajur2018