Podzimní sezona pomalu dospěla ke svému vrcholu, do Budějovic se sjela celá gymnastická veřejnost, aby sledovala zápolení dvou stovek gymnastek ve společných skladbách. Tribuna byla zaplněna již dvě hodiny před zahájením závodu a atmosféra byla elektrizující. Jednotlivé fanouškovské kotle o sobě dávaly řádně vědět, tentokrát měli nejsilnější hlasivky fanoušci brněnské Mantily.

První část závodu zařídily naděje. Naše děvčata nastupovala do zápolení v roli jasných favoritek, vždyť v této sezoně ani jednou neprohrála. Konkurence byla velká, mistrovství se v kategorii nadějí mladších zúčastnilo 22 skladeb a ve finále bylo místo jen pro nejlepších šest. První provedení všech bylo ve znamení nervozity a drobných chybiček. Formu potvrdil tým Vyškova, když se jako první a dlouho jediný přehoupl přes deset bodů. Naše pětice byla viditelně roztěkaná, nervózní a provedení bylo stejné, jeden pád a výsledná známka těsně pod 12. Sice to znamenalo postup do finále z prvního místa s náskokem 1,2 bodu, ale takový náskok neznamená v podiovkách skoro nic. V druhém provedení se výrazně zlepšil výkon Tartu, ale ztráta z prvního kola byla velká. Vyškov zopakoval pěkné provedení a zajistil si medaile. Všechno teď měla ve svých rukou naše děvčata. Po první dvaceti sekundách sestavy bylo jasno, holky jsou zase v laufu. Sestavu zašly s jistotou, bez zaváhání a otázkou o titulu už nebylo "kdo?", ale "o kolik?".  Známka za druhé provedení 13,15 znamenala celkové vítězství o 4,25 bodu a potvrdila se dominance z celého průběhu sezony. 

Odpoledne jsme měli zástupce v obou kategoriích. Juniorky předvedly první provedení s několika pády náčiní a s obavami čekaly, zda bude známka stačit na postup do finále. Stačila na postup ze třetího místa. Ve finále byl výkon výrazně lepší, ale ztrátu na druhý Chodov z prvního kola se smazat nepodařilo. Výkon však stačil na udržení třetího místa a děvčata tak získala sadu bronzových medailí. Po kontroverzích při loňském rozhodování musíme tento rok sportovně uznat kvalitu juniorek Tartu, titul mají zaslouženě.

Poslední zástupkyní byla Denisa Hejduková, která v barvách SKP nastoupila v seniorské skladbě a získala malý titul za sestavu s míči a švihadly a stříbro celkově.

Gratulujeme všem děvčatům, nemohlo to dopadnout lépe. Obrovské poděkování a gratulace patří také trenérkám za odvedenou práci v průběhu celého půl roku.

Těšíme se na výkony předvedené v nové sezoně.

Ke stažení
Download this file (2017-mcr-vysledky-linie-a.pdf)Výsledky[ ]791 kB