Ve dnech 24. až 29. června se uskutečnila největší sportovní akce mládeže tohoto roku. Brno hostilo více než 3600 sportovců, kteří zastupovali své kraje ve 22 sportech. Poprvé byla mezi sporty zařazena i moderní gymnastika, a tak nesměly chybět ani naše závodnice. Postupový klíč byl přísný, postupovaly první dvě závodnice oblastního přeboru v kategoriích nadějí mladších a starších. Barvy Vysočiny tedy vyrazily hájit Tereza Suchá, Ester Opatrná, Tereza Staňková a Anička Prokšová.

Na gymnastky čekalo sedm sad medailí, tři na mladší a čtyři na starší. Hodnocena byla každá sestava zvlášť bez víceboje. Závodu se zúčastnilo 23 gymnastek v mladší kategorii a 20 v kategorii starší.

Závody zahájily za úmorného vedra naděje mladší sestavami se švihadlem a obručí, dále pokračovaly sestavou bez náčiní. Odpoledne následovaly naděje starší s míčem, obručí, kužely a stuhou. 

Gymnastky z Vysočiny potvrdily formu z MČR a zejména v nadějích mladších soutěži dominovaly. Žádná ze závodnic se nevyhnula chybám, nervozita zasáhla hlavně Terku Staňkovou, ale v konečném zúčtování získala každá alespoň jednu medaili. Kompletní sadu získala Anička Prokšová (zlato za míč, stříbro za obruč a bronz za stuhu). Dvojnásobnou olympijskou vítězkou se stala Terezka Suchá (s výrazným náskokem v obruči a velmi těsně se švihadlem). V sestavě bez náčiní získala zlato Ester Opatrná a přidala ještě stříbro ve švihadle, kde byl bodový odstup všech medailistek pouhá jedna desetina. Tereza Staňková doplnila medailovou úrodu stříbrem za sestavu s kužely.

Čtyři gymnastky tak potřebovaly osm hodin na to, aby překonaly medailový zisk celé výpravy kraje z minulé olympiády. Co dodat? 

ODM2017