Nejsledovanější domácí událostí jarní části sezony bylo bezesporu mistrovství republiky nadějí. Tentokrát jsme nemuseli nikam daleko, někteří jen sešli z kopce. Závody pořádal SK Jihlava ve své hale, z čehož pramenily obavy o pohodlí diváků. Hala je to sice prostorná, ale místy pro diváky příliš neoplývá. Pořadatelé se s tím ale vypořádali a přidaná tribuna dokázala zázraky. Atmosféra v hale byla po oba dva dny bouřlivá a po divácké stránce se mistrovství podařilo.

Cíle byly pro všechny naše gymnastky tradiční, dostat se do finále, a pak se uvidí. Optimisté mezi námi očekávali i jednu nebo dvě dílčí medaile. Realita si na nás ale připravila něco, s čím nepočítal vůbec nikdo.

Sobota - naděje starší

Startovní pole čítající přes 60 závodnic, čtyři sestavy pro každou závodnici, 2-3 minuty na jednu sestavu, násobení si každý udělá sám. Na všechny čekal neuvěřitelný maraton rozdělený na tři sledy. Ve druhém sledu se představila Tereza Staňková, která začala pěknou sestavou s míčem, ale svou sestavou s obručí se dvěma velkými chybami pohřbila naděje na stupně vítězů. Následovaly ještě kužele a pěkné provedení se stuhou. Ve třetím sledu jsme měli Anitku Lencovou. Její sestavy byly všechny vyrovnané, pěkně zašla zejména obruč a kužele. Na vedoucí duo Sehedi a Gumenyuk to sice nestačilo, ale ve výsledném součtu se Anitka propracovala na skvělé třetí místo ve víceboji, ke kterému přidala dvě bronzové medaile za kužele a obruč. Tereza Staňková obsadila celkové páté místo a náplastí jí mohou být dva dílčí bronzy za stuhu a míč.

mcr17nst

Neděle - naděje mladší

Proti sobotě přibližně o deset závodnic méně, ale všechny v jednom sledu, hlediště bylo tentokrát nabité do posledního místečka. Letní počasí udělalo své a je s podivem, že žádná z gymnastek nezkolabovala z horka. To však pořadatelé nijak neovlivní a podmínky byly stejné pro všechny. Závod začal pro většinu našich děvčat sestavou se švihadlem. Ester Opatrná se po téměř bezchybné sestavě jako jediná dostala přes deset bodů, Terezka Suchá jen těsně pod deset, ostatní závodnice s velkým odstupem o bod zpět. V sestavě s obručí opět nádherné provedení od Ester, výborná sestava také od Terky Procházkové. Terezka Škrdlová obě sestavy slušné, průběžně se držela na devátém místě. Tereza Suchá v obruči dvě velké chyby, ale celková obtížnost sestavy a náskok ze švihadla znamenaly, že na soupeřky neztratila. Do finále postupovaly z prvních tří míst Opatrná, Suchá, Procházková. Esterčin náskok dvou bodů dával naději, ale všichni z historie víme, jak jsou bezky nevyzpytatelné.

Esťa ve finále nenechala nic náhodě a krásná sestava s druhým nejvyšším bodovým ziskem znamenala obrovskou radost z velkého titulu. Následovaly tři naše Terezky hned za sebou. Procházková se propadla na celkové šesté místo. Suchá zašla pěknou sestavu takříkajíc na jistotu a udržela si celkové druhé místo. Škrdlová předvedla výborný výkon a bodově vyrovnala výkon Ester. V tu chvíli se začaly objevovat nevěřící pohledy od diváků, kteří si výsledky zapisovali a již měli sečteno. Po těžkých zmatcích při vyhlašování se to ale potvrdilo - první tři místa celkově obsadila děvčata jednoho oddílu v pořadí Opatrná, Suchá, Škrdlová. Úspěch klubu dovršila Terka Procházková, která byla sice vyhlášena na pátém, ale obsadila šesté místo. Z jednotlivých náčiní si odvážejí: Ester zlato za švihadlo a obruč a stříbro za BN, Suchá stříbro za švihadlo, Procházková stříbro za obruč, Škrdlová bronz za BN.

Ve vloženém závodě členek SpS se ještě předvedla Terezka Suchá. Sestavu s míčem šla na závodech podruhé v životě, ale bez výrazných chyb obsadila mezi 16 závodnicemi pěkné sedmé místo.

mcr17nml

 

Neuvěřitelně náročná příprava tak přinesla za jeden víkend 14 republikových medailí. Holky, byly jste perfektní.

Samozřejmě děkujeme trenérkám, bez nichž by tyto výsledky nebyly možné a všem, kteří nás podporují.